Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwiskach

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - "Strefy krajobrazowe w pudełku "
6 czerwca 2024

"Strefy krajobrazowe w pudełku "

Uczniowie klasy V podczas lekcji geografii przygotowywali pracę projektową dotyczącą wybranej strefy krajobrazowej. Wykazali się przy tym kreatywnością i duża wiedzą, która zyskali w opracowaniu tematyki.

Przejdź do - Grill integracyjny kl. V
Przejdź do - Wycieczka klas IV i V do Parku Przygody w Siedlcach
Przejdź do - Dzień Dziecka- gra terenowa
29 maja 2024

Dzień Dziecka- gra terenowa

Dzień Dziecka upłynął naszej społeczności szkolnej pod hasłem Gry Terenowej"</span
Przejdź do - Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
19 maja 2024

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja – cóż to za data?  Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie  zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

 

Takimi słowami rozpoczęła się w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mottem przedstawienia było hasło:  BÓG, HONOR, OJCZYZNZA.  Chcąc przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klasy VII przygotowali Sejmik uczniowski.

Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana była utworami muzycznymi wykonanymi przez uczniów klasy V oraz utworem instrumentalnym w wykonaniu uczennicy klasy VII Zosi Głowackiej.

 

Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 233 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Przejdź do - XI Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II”
17 maja 2024

XI Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II”

W czwartek, 25 kwietnia w Zespole Oświatowym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach odbył się XI Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II”.

W konkursie wzięło udział blisko 60 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych z diecezji siedleckiej.  Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w oparciu o twórczość literacką Karola Wojtyły/Jana Pawła II oraz poezji o Ojcu Świętym.

Konkurs zorganizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII.

W kategorii klas IV – VI  naszą szkołę reprezentowali : Lena Piekart oraz Miłosz Truskalski  

(uczniowie otrzymali dyplomy uczestnika oraz upominki)

W kategorii klas VII – VIII  nasza uczennica Natalia Leoniak została laureatką - zajęła II miejsce (otrzymała dyplom, nagrodę oraz pamiątkową statuetkę z wizerunkiem Ojca Świętego - Jana Pawła II oraz Gabriela Krystosiak, która otrzymała dyplom uczestnika i upominek).

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie limbos

    limbos

  • Powiększ zdjęcie limbos

    limbos