Mistrzowie kodowania 2015/2016

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uczestniczy w III edycji programu "Mistrzowie Kodowania". Do III edycji programu Mistrzowie Kodowania zgłosiło się blisko 1200 placówek i prawie 3000 nauczycieli i edukatorów z całej Polski. Celem tego programu jest nauka programowania w języku Scratch.

Organizatore programu jest Samsung Electronics Polska. Partnerami zaś są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszenie "Rodzice w Edukacji".

Został on również objęty patronatem takich instytucji jak: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Program wspierany jest przez Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych, a partnerami Mistrzów Kodowania są: Superbelfrzy RP, Coderdojo, Centrum Cyfrowe, Dobra Edukacja oraz CEO.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie programu
Mistrzowie Kodowania oraz na profilu programu na Facebooku

Dlaczego powinniśmy uczyć kodować -  zobacz 5 powodów


Warto też zobaczyć!!
wystąpienie Mitch Resnick na konferencji TED pt. "Nauczmy dzieciaki kodować"

 


W naszej szkole zajęcia prowadzone będą od 30 września 2015 r. Zajęcia prowadzić będzie pani Antonina Bielak

 

 


Bezpieczna Szkoła

Reklama