10 listopada

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

Dnia 10 listopada 2017 roku, w przeddzień 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, cała szkoła zamanifestowała swój patriotyzm poprzez przypięcie kotylionów w barwach narodowych.

 

 

O godzinie 1110 wszyscy, ozdobieni biało-czerwonymi barwami, zgromadzili się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w uroczystej akademii  z okazji  Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów  klasy  II i III naszej szkoły. Mali artyści  przybliżyli młodszym i starszym  kolegom historię naszego kraju. Wierszem i piosenką opowiedzieli o klęskach i wiktoriach  Polski, począwszy od czasów Mieszka I, aż do dnia dzisiejszego.  Dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzały i wysłuchały  tej szczególnej lekcji historii.

Poprzez  godny strój, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem, chóralne odśpiewanie Hymnu Narodowego  uczniowie naszej szkoły wyrazili  szacunek dla historii i dziejów naszego narodu. Pokazali, że są Polakami, kochają swoją Ojczyznę i pragną być jej wierni.