,,Witamy w krainie bajki”

Uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów kl. I.

W dniu 16.02.2018 r. odbyła się w bibliotece naszej szkoły Uroczystość Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. W uroczystości tej wzięli udział uczniowie klasy I wraz ze swoją Wychowawczynią i aktyw biblioteczny z kl. VII.

Pierwszaki poznały zasady postępowania z książką, które zostały odczytane jako ,,Prośby książki”. Następnie wszyscy obejrzeli program przygotowany przez  aktyw biblioteczny. Odgadywali zagadki i rozpoznawali postacie z bajek oraz wysłuchali piosenek o książkach i o tym co daje nam czytanie książek.

Po obejrzeniu tego programu uczniowie kl. I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelnika. Otrzymali też w prezencie od Pani Bibliotekarki pamiątkowe książki. Na koniec każdy nowy czytelnik wypożyczył swoją pierwszą książkę w bibliotece szkolnej.