8 maja

Wycieczka do Warszawy

8 maja klasa I, II i III udały  się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw była wizyta w Planetarium Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeliśmy film i pokaz na żywo pt: "Polaris".

Polaris” to piękny animowany film, który przybliżył nam  pojęcie ruchu obrotowego Ziemi i zjawiska z nim związane oraz zapoznał z różnymi rodzajami ciał kosmicznych. Przed seansem obejrzeliśmy pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów planetarium.

Kolejnym punktem był przejazd do Grobu Nieznanego Żołnierza, który w wymowny sposób świadczy o naszej historii. Przed tym symbolicznym grobem  nieprzerwanie trwa warta honorowa oraz płonie wieczny znicz w hołdzie tym, którzy polegli za wolność. W ważne uroczystości państwowe i rocznice świąt narodowych przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbywają się uroczystości z udziałem najważniejszych osób w państwie. Mieliśmy niebywałą okazję z bardzo bliskiej odległości być świadkami uroczystości związanej z rocznicą zakończenia II wojny światowej , a także zobaczyć uroczystą zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W postawie zasadniczej wysłuchaliśmy hymnu państwowego odegranego przez orkiestrę kompanii reprezentacyjnej wojska polskiego. Byliśmy tez przed pomnikiem Smoleńskim oraz spacerowaliśmy alejkami Ogrodu Saskiego.

Następnie  udaliśmy się na krótki spacer z pilotem po Starym Mieście,  podczas którego zobaczyliśmy   Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Syrenki. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy  Zamek Królewski.  Ostatnim punktem w programie naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego trasą "Piłkarskie emocje". Mieliśmy okazję zasiąść w lożach dla vipów oraz zwiedzić szatnię naszej reprezentacji.