Festyn Rodzinny w Niwiskach

3 czerwca 2018 r. odbył się na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niwiskach profilaktyczny festyn rodzinny. Na imprezę pod hasłem "Bieg po zdrowie" przybyły dzieci wraz z rodzicami i innymi członkami rodziny.

Mieliśmy przyjemność gościć mieszkańców Gminy i nie tylko. Dzieci pod opieką wychowawców przygotowały program artystyczny a mamy upiekły smaczne ciasto. Wyśmienitą zabawę dopełniła słoneczna pogoda.

Coroczne festyny są podsumowaniem działań profilaktycznych, realizowanych w ciągu roku szkolnego.

Festyn otworzyła Wójt Gminy Mokobody Pani Dorota Dmowska - Paczuska i Dyrektor Zespołu Pani Łucja Walencik.

Na szkolnym boisku odbywały się zawody sportowe. Imprezę uświetnił występ grupy tanecznej i sekcji karate, które działają przy szkole.

Policjanci z Komisariatu w Mokobodach  znakowali rowery. Była Możliwość zakupu ciekawych książek.

Ideą Festynu jest zachęcanie społeczności lokalnej do zdrowego stylu życia, aktywności ruchowej oraz popularyzowanie idei trzeźwości.