Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwiskach

Strona główna

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie
23 maja 2024

Coś z odpadów

Eko-zabawa pod tytułem "coś z odpadów". Realizacja kolejnego modułu innowacji pedagogicznej "Przygoda młodego przyrodnika" - koło biologiczne kl.5.

Czytaj więcej o: Coś z odpadów
Powiększ zdjęcie
23 maja 2024

List gończy za..... wybranym ssakiem

"List gończy za..... wybranym ssakiem" Uczniowie klasy 6 na lekcji biologii wyszukiwali w literaturze przyrodniczej informacje o wybranym przez siebie ssaku. Zajęcia bardzo spodobały się uczniom o  czym świadczą świetnie przygotowane "listy".

Czytaj więcej o: List gończy za..... wybranym ssakiem
Powiększ zdjęcie
23 maja 2024

Samochód jako transport ekologiczny?

Klasa 7 podczas lekcji geografii wyszukiwała informacji na temat rodzajów transportu ze zwróceniem szczegolnej uwagi na transport ekologiczny.  W powiązaniu z tym tematem uczennice koła ekologicznego kl.7 wykonały gazetkę do pracowni "Samochód jako transport ekologiczny?"

Czytaj więcej o: Samochód jako transport ekologiczny?
Powiększ zdjęcie
19 maja 2024

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja – cóż to za data?  Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie  zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

 

Takimi słowami rozpoczęła się w piątek, 26 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mottem przedstawienia było hasło:  BÓG, HONOR, OJCZYZNZA.  Chcąc przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klasy VII przygotowali Sejmik uczniowski.

Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana była utworami muzycznymi wykonanymi przez uczniów klasy V oraz utworem instrumentalnym w wykonaniu uczennicy klasy VII Zosi Głowackiej.

 

Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 233 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Czytaj więcej o: Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Powiększ zdjęcie
17 maja 2024

XI Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II”

W czwartek, 25 kwietnia w Zespole Oświatowym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach odbył się XI Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II”.

W konkursie wzięło udział blisko 60 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych z diecezji siedleckiej.  Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w oparciu o twórczość literacką Karola Wojtyły/Jana Pawła II oraz poezji o Ojcu Świętym.

Konkurs zorganizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII.

W kategorii klas IV – VI  naszą szkołę reprezentowali : Lena Piekart oraz Miłosz Truskalski  

(uczniowie otrzymali dyplomy uczestnika oraz upominki)

W kategorii klas VII – VIII  nasza uczennica Natalia Leoniak została laureatką - zajęła II miejsce (otrzymała dyplom, nagrodę oraz pamiątkową statuetkę z wizerunkiem Ojca Świętego - Jana Pawła II oraz Gabriela Krystosiak, która otrzymała dyplom uczestnika i upominek).

Czytaj więcej o: XI Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II”
13 maja 2024

Egzaminy ósmoklasisty

Drodzy ósmoklasiści!

Przed Wami niezwykle ważny moment- egzamin ósmoklasisty. Sprawdzi on zdobytą wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w szkole podstawowej. 

Życzymy Wam optymizmu, szczęścia, wiary we własne siły oraz tego, abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności. Życzymy również, żeby wyniki, które uzyskacie na egzaminie, umożliwiły Wam realizację życiowych planów, marzeń oraz kontynuowanie nauki w wymarzonej szkole. 

"Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą"

Dyrekcja wraz z nauczycielami

Czytaj więcej o: Egzaminy ósmoklasisty