5 grudnia

05 grudnia 2012r. obchodziliśmy Święto Szkoły połączone z podsumowaniem Roku Korczakowskiego. Z tej okazji odbyła się szkolna uroczystość, na którą zaproszono wielu gości.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania „Hymnu szkoły”.Pani Dyrektor Łucja Walencik przywitała wszystkich gości i uczniów obecnych na uroczystości. Następnie rozpoczęły się prezentacje poszczególnych klas. Jako pierwsi wystąpili uczniowie kl. „O”, prezentując układ taneczny z pomponami do utworu Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów.” Po występach najmłodszych nadeszła kolej na prezentację piątoklasistów, którzy przedstawili montaż poświęcony pamięci Janusza Korczaka. Uczniowie klasy szóstej przygotowali „The fair on St. Kordulas Day” Jarmark na Św. Kordulę w języku angielskim, ukazując umiejętności posługiwania się tym językiem.

Po występach klas starszych nadeszła kolej na prezentację uczniów klas I-III, którzy przygotowali wspaniałe potrawy takie jak: kiełbasa, ogórek, chleb ze smalcem, sękacz, makowiec i jabłka. Dzieci wyrecytowały wierszyki, zachęcające szanownych gości i uczniów do degustacji pyszności prosto z Reymontowskich Lipiec.

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała rodzicom, którzy włączyli się w organizację szkolnej imprezy.