20 grudnia

JASEŁKA 2012

Jak co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole wystawiane są jasełka. W dniu 20 grudnia 2012 r. uczniowie z klas III – VI  zaprezentowali, pod kierunkiem Pani katechetki, Pani Anety Głowackiej - Zbieć  i Pani Grażyny Wojtczak, jasełka: „Ten szczególny dzień się budzi”.

Program obejrzała cała społeczność szkoły, przedszkolaki i zaproszeni goście na czele z Panią Wójt oraz przedstawicielami Gminy Mokobody.

         Na początku przedstawienia przenieśliśmy się w czasie do Nazaretu   i zobaczyliśmy scenę Zwiastowania. Maryja powiedziała Bogu ,,tak” i od tego wszystko się zaczęło. Potem Maryja i Józef udali się do Betlejem i poszukiwali noclegu ale nigdzie nie było dla nich miejsca. W ubogiej stajni, nocą przychodzi do ludzi Bóg - Człowiek. Witają Go pasterze obudzeni przez aniołów, królowie i dzieci, które złożyły swoje skromne dary. W ostatniej scenie ujrzeliśmy rodzinę przygotowującą wigilię w swoim domu.  

         Przesłaniem jasełek było ukazanie zebranym, że święta Bożego Narodzenia to czas radości, pokoju i pojednania. To czas, kiedy pod dachem tkliwej kolędy Bóg się rodzi w człowieku.

Bezpieczna Szkoła

Reklama