Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Konkurs "w poszukiwaniu wiosny"
22 marca 2023

Konkurs "w poszukiwaniu wiosny"

Brawa dla zwycięzców, którzy najszybciej odnaleźli oznaki wiosny ukryte w naszej szkole i rozszyfrowali wiosenne hasło
Przejdź do - Witamy wiosnę w klasie 2
22 marca 2023

Witamy wiosnę w klasie 2

Przygotowania do powitania wiosny zaczęliśmy kilka dni wcześniej. Najpierw założyliśmy hodowlę szczypiorku i dbaliśmy o nią przez tydzień . Przygotowywaliśmy wiosenne witrażyki z krokusami, które umieściliśmy na oknie. Zrobiliśmy też kontury krokusów. Nasze prace zdobią teraz klasę.

Pierwszego dnia wiosny, 21 marca, robiliśmy wiosenne, zdrowe kanapki.  Przynieśliśmy razowy chleb z ziarnami słonecznika, siemieniem lnianym, czarnuszką, wyhodowany samodzielnie szczypiorek i inne nowalijki. Potem podzieleni na grupy zabraliśmy się do pracy. Kroiliśmy, mieszaliśmy, smarowaliśmy i przy okazji bałaganiliśmy. W końcu udało nam się zrobić kanapki. Posprzataliśmy więc bałagan i mogliśmy degustować nasze dzieła. Kanapki okazały się przepyszne, wyśmienite, doskonałe. Byliśmy dumni z siebie i rezultatów naszej pracy. Po własnoręcznie przygotowanym śniadaniu rysowaliśmy Wiosnę i oglądaliśmy swoje rysunki. Śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Tego dnia odbył się też wiosenny, klasowy konkurs recytatorski. Tak pięknie mówiliśmy wiersze, że aż pięcioro z nas zasłużyło na wyróżnienie. Ci najlepsi otrzymali dyplomy i brawa. To był całkiem przyjemny dzień.

Przejdź do - Wycieczka do Siedlec
15 marca 2023

Wycieczka do Siedlec

8 marca klasy I,II i III wybrały się na wycieczkę do Siedlec.

Najpierw wybraliśmy się do kina na film pt. "Szczęście Mikołajka". Film opowiadał o tym, jak powstawała książka, której bohaterem był chłopiec o imieniu Mikołajek. Uczestniczył on w tworzeniu książki i mógł decydować o swoich przygodach i o losach innych bohaterów.

Po obejrzeniu filmu udaliśmy się na spacer ulicami Siedlec.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Siedlec
Przejdź do - Wiosna
15 marca 2023

Wiosna

Przygotowania w świetlicy szkolnej na przyjście wiosny!

Przejdź do - Dzień Kobiet
13 marca 2023

Dzień Kobiet

 
Przejdź do - Kiermasz dla Hani
13 marca 2023

Kiermasz dla Hani

W dniu 8 marca Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim i opiekunami zorganizowali kiermasz słodkości. Dochód ze sprzedaży przekazany został na pomoc dla chorej 3-latki Hani Szczepańskiej.
Wszystkim dziękujemy za włączenie się w akcję!

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie limbos

    limbos

  • Powiększ zdjęcie limbos

    limbos